Home Zprávy Česká asociace umělé inteligence rychle roste. Členem se stalo již přes 50 firem

Česká asociace umělé inteligence rychle roste. Členem se stalo již přes 50 firem

by Redakce
caui

Ani ne měsíc od ostrého startu pokořila České asociace umělé inteligence metu 50 firemních členů a v rychlém růstu nepolevuje. Právě naopak. V plánu má celou řadu zajímavých akcí a čerstvě spustila unikátní členskou sekci ve formě komunitní platformy. Podívejte se, jaké firmy již nyní najdete mezi členy.

Potenciál AI v České republice

Česká asociace umělé inteligence (ČAUI) se rychle stává středem pozornosti v oblasti umělé inteligence mezi odborníky i širokou veřejností. Již necelý měsíc od svého ostrého startu zdolala metu 50 firemních členů. Tento úspěch svědčí nejen o síle a potenciálu umělé inteligence v České republice, ale také o touze firem a organizací v této zemi se aktivně zapojit do rozvoje tohoto klíčového odvětví.

Co je však tím, co ČAUI dělá atraktivní pro takový počet firem? Jedním z klíčových faktorů je vize a poslání asociace, které spočívá v podpoře a etickém rozvoji umělé inteligence v České republice. „Nově spuštěná členská sekce představuje živoucí komunitní platformu, kde mají členové možnost přímo komunikovat, sdílet know-how a společně hledat nové příležitosti i výzvy spojené s umělou inteligencí. V rámci členské sekce získávají členové přístup k akcím, online webinářům, slevovým akcím, právní pomoci i desítkám AI odborníků z řad členských firem,“ prozrazuje Lukáš Benzl, ředitel asociace.

Komunitní platforma. Autor: Česká asociace umělé inteligence

Pestrá základna členů a partnerů

Již nyní je možné mezi členy ČAUI nalézt široké spektrum firem z různých odvětví, které spojuje důraz na etický rozvoj umělé inteligence. Mezi společnostmi nechybí startupy, konzultační firmy, marketingové agentury, vývojářská studia i unikátní služby. Namátkou lze jmenovat například BigHub, Aspena Solutions, DataSentics, Hlídač státu, YDEAL, Digitoo, Gauss Algorithmic, Channel Lab, MAMA AI či Verisoft.

Mezi partnery se nově zařadil také Look AI Ventures fond, první investiční fond v České republice, který investuje výhradně do startupů z oblasti umělé inteligence v raném stádiu rozvoje. Doplňuje tak značky jako Czechitas, StartupJobs či Start IT ČSOB.

Tip: V žádosti o členství uveďte do kód „AICRUNCH“ a získejte exkluzivní 10% slevu na roční členství!

CAUI-banner-aicrunch
Získejte 10% slevu na členství s kódem "AICRUNCH"

Asociace je členem akce Dny AI

ČAUI je také oficiální součástí programu akce Dny AI. Konkrétně si připravila rovnou tři eventy, mezi kterými vyniká filmový večer s AI a předávání cen AI KLAPKA 2023. Projekce krátkých filmů vygenerovaných umělou inteligencí následovaná panelovou diskuzí a předáváním cen proběhne již 31. října 2023 v Kině Pilotů. Na kontě má asociace také již několik vzdělávacích online webinářů a první mastermind na téma AI a automatizace. Celkem na členy čeká více než 80 akcí ročně, takže je rozhodně na co se těšit.

Chcete se stát členy ČAUI?

Prvním krokem k členství v České asociaci umělé inteligence je vyplnění žádosti na webu, kdy vás do 24 hodin kontaktujte zástupce asociace. Vstup mezi členy vám následně otevře cestu k exkluzivnímu obsahu, systematickému vzdělávání, výhodným akcím a v neposlední řadě také networku všech členů. 

Pokud tedy chcete být součástí rozvoje umělá inteligence a jsou pro vás důležité etické výzvy, které tato technologie přináší, je asociace vhodnou volbou. Členství je otevřeno i subjektům, která v oblasti AI zatím aktivně nepůsobí, ale chtějí se vzdělávat a připravovat na nadcházející změny.

Tip: V žádosti o členství uveďte do kód „AICRUNCH“ a získejte exkluzivní 10% slevu na roční členství!

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch