Home Zprávy Z low-code platformy ke správě dokumentů – pohonem je AI. Nectain využil své know-how k vývoji nového systému

Z low-code platformy ke správě dokumentů – pohonem je AI. Nectain využil své know-how k vývoji nového systému

by Redakce
Roman Olejnikov

Ukrajinská společnost Nectain, která spadá pod skupinu Intecracy Group a jež vyvinula sadu nástrojů založenou na technologii low-code, přichází s novým produktem. Systém pro správu dokumentů (DMS) postavený na vlastní low-code platformě nyní pomáhá společnostem přecházet na takzvané bezpapírové fungování. Změna strategie vychází z rozhodnutí demonstrovat možnosti low-code platformy stejně jako schopnosti začlenit do provozu také umělou inteligenci s cílem snižovat náklady a zvyšovat produktivitu ve firmách.

„AI je aktuálně v základu všech našich služeb. Už od roku 2000 totiž vyvíjíme věci tak, aby nejprve pomohly nám, my jim porozuměli, a pak mohou dobře pomoci našim klientům. Tohle je v podstatě nová iterace, nová verze, kdy vidíme, že firmy v této oblasti jednoduše tápou, a to zejména ty větší. Jsem přesvědčený, že náš nový produkt jim dokáže pomoci. Když navíc víme, že hledání v dokumentech je jedna z deseti činností, která zabírá nejvíce času, nebo že se určité procento dokumentů ztratí už při jejich zakládání, je jasné, že takový systém může mít velký podíl na zvýšení efektivity práce i komunikace,“ vysvětluje Oleksandr Rossol ze společnosti Nectain. „A protože vše vyvíjíme s tím, že nástroje sami používáme a vyznáme se v nich, přechod na nový produkt bude rychlý a bezbolestný.“

Oleksandr Rossol, CTO @ Nectain. Autor: Nectain

Systém pro správu dokumentů zvládne metadata i filtraci dokumentů

Produkt společnosti Nectain reaguje na trend takzvaných paperless kanceláří. Firmy, které o bezpapírovou politiku usilují, však často čelí dlouhému procesu učení se novým postupům a adaptace na různá řešení digitalizace. Tomu se Nectain snaží předcházet. Do softwaru proto začlenil umělou inteligenci, která pomáhá optimalizovat správu a uchovávání dokumentů třeba tím, že zajišťuje vyšší správné přiřazování metadat a díky tomu i přesnost vyhledávání. Systém dokáže filtrovat dokumenty podle relevance a kontextu, rozpozná duplicitu a umožňuje uživatelům, aby k dokumentům měli přístup odkudkoli. „Zkrátka je to uživatelsky orientované DMS, které nabízí všechny funkce a přístupy, jež pomáhají týmům k vyšší produktivitě,“ říká Rossol.

Roman Olejnikov, CEO @ Nectain. Autor: Nectain

I další plánované funkce, například inteligentní vyhledávání, budou s největší pravděpodobností založené na technologii AI. Jednou z vizí Nectainu je totiž vytvořit takový systém správy dokumentů, který pracovníkům umožní komunikovat, jako kdyby hovořili se svým živým kolegou. Tedy že popíšou běžnou lidskou řečí, jaký systém by pro ně intuitivně fungoval nejlépe, a umělá inteligence by pak podle toho automaticky uspořádala všechny jeho dokumenty do složek a kolekcí.

Low-code platforma přitom bude i nadále tvořit základ byznys modelu v Nectainu a její tvůrci ji plánují neustále rozvíjet, aby po prvotním úspěchu držela krok s technologickým pokrokem. K novému zaměření její tvůrce vedla i vyšší potřeba digitalizace. „Firmy očekávají, že jejich kritické informace budou přístupné, snadno vyhledatelné a dobře zabezpečené. Stejně tak potřebují, aby jejich postupy při práci s dokumenty byly efektivní a transparentní. S naším DMS systémem se jim nestane, že by se zásadní informace ztratily v e-mailovém vlákně,“ doplňuje Rossol. Nectain přitom na Ukrajině kromě soukromých firem využívá také státní správa, pošta nebo telefonní operátor. Klientskou základnu už ovšem společnost buduje také v USA nebo v Německu.

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch