Home Zprávy Projekt Magi v Googlu má za cíl vytvořit zcela nový AI vyhledávač

Projekt Magi v Googlu má za cíl vytvořit zcela nový AI vyhledávač

by Redakce
Google Magi

Google se snaží předstihnout (nebo přinejmenším dohnat) konkurenci v oblasti umělé inteligence. Jak se technologický gigant brání proti novým hrozbám pro svůj core byznys a co chystá za revoluční změny ve vyhledávání? A pomůže mu projekt Magi?

Google je známý coby nejpopulárnější a nejvýkonnější vyhledávač na internetu. Ale co když by se to mělo změnit? Co když by se objevili noví rivalové, kteří by dokázali nabídnout lepší a chytřejší službu díky umělé inteligenci? To je scénář, který Google nemůže ignorovat. A proto pracuje na několika projektech, které mají zajistit jeho nadvládu i v budoucnosti. Jedním z nich je i Magi.

Magi do polévky, tedy do vyhledávače

Projekt Magi má za cíl vylepšit stávající vyhledávač pomocí umělé inteligence. Podle interních dokumentů, které zveřejnil The New York Times, jde o sérii experimentů, které testují nové funkce a možnosti vyhledávání. Například by měl být vyhledávač schopen lépe pochopit kontext a záměr uživatele, nabízet mu více personalizované a relevantní výsledky a reagovat na jeho dotazy přirozenějším a konverzačním způsobem.

Můžeme očekávat zcela nový vyhledávač?

Dalším projektem je úplně nový vyhledávač, který by měl být postaven na umělé inteligenci od základu. O tomto projektu se zatím ví málo, ale podle některých spekulací by mohl být spuštěn už v roce 2024. Cílem je prý vytvořit vyhledávač, který by dokázal nejen odpovídat na otázky, ale i předvídat potřeby uživatelů a nabízet jim informace, které ještě ani nevyhledali.

 

Google se tak snaží předstihnout konkurenci, která se také nezahálí. Jedním z nejvážnějších protivníků je Microsoft s jeho vyhledávačem Bing, který nedávno přidal novou umělou inteligenci, která mu umožňuje lépe porozumět přirozenému jazyku a generovat plynulé a smysluplné odpovědi. Bing tak zaujal například Samsung, který uvažuje o tom, že by ho nastavil jako výchozí vyhledávač na svých zařízeních místo Google. To by pro Google znamenalo ztrátu miliard dolarů ročně.

Google vs Microsoft

Konec dominance Googlu

Google se tak musí potýkat s novou realitou, ve které není jediným hráčem na poli umělé inteligence. A musí ukázat, že je stále schopen inovovat a přinášet lepší služby pro své uživatele. Jinak riskuje, že bude předběhnut a zastíněn svými soupeři. Rozhodně si musí počínat lépe, než v případě představení chatbota Barda, který svou špatnou odpovědí srazil hodnotu společnosti Google, resp. Alphabet o 100 miliard dolarů za jediný den.

Tip: Microsoft “zatápí” Googlu nejen ve vyhledávači, ale také na poli prohlížečů. Může nový Edge porazit Google Chrome?

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch