Home Zprávy Nakopněte svůj byznys díky AI: Učte se od světových expertů technologií na květnové konferenci WebExpo

Nakopněte svůj byznys díky AI: Učte se od světových expertů technologií na květnové konferenci WebExpo

by Redakce
WebExpo

Jak využít AI v podnikání a nenechat zakrnět svoji vlastní kreativitu? Proč se nespoléhat na ChatGPT a jiné AI nástroje? A jak rozlišit kvalitní AI výstupy od „bullshitu”? Nejen na to odpoví špičky různých oborů a národností na technologické konferenci WebExpo, která se koná ve dnech 29. až 31. května 2024. Nejlepší tech-událost roku přivítá v pražském Paláci Lucerna 1 600 návštěvníků, 91 řečníků a mentorů. Nabídne dvoudenní bohatý program, který třetí den doplňují oblíbené celodenní workshopy.

Umělá inteligence otevírá v oblasti byznysu zcela nové vzrušující možnosti. Vzniklé příležitosti i úskalí proberou lídři z oblasti online byznysu, projektového managementu, marketingu, UX designu, vývoje webových aplikací a dalších specializací už po šestnácté na technologické konferenci WebExpo v Praze.

Kreativita v byznysu pomocí AI

Jak by vypadal váš vysněný vesmír? A troufli byste si ho vytvořit? Jak na to vám poradí mezinárodní hvězda komiksu Nathan W. Pyle a autor oblíbeného komiksu Strange Planet, ze kterého vznikl i úspěšný seriál. Duší „geek”, ale přesto kreativec ve své přednášce ukáže zákulisí své práce a prozradí čtyři metody, díky kterým tvoří své populární projekty. Nathan vám dodá odvahu, že ani v prostředí AI se nemusíte bát snít a tvořit své vize.

Bojíte se, že vám AI vezme práci? Nemusíte, říká Edoardo Binda Zane, mentor v oblasti řízení a vedení lidí. Na konferenci vysvětlí, na čem bude v AI záviset naše konkurenceschopnost a které dovednosti AI nedokáže nahradit. Hádáte správně, jednou z těch nejdůležitějších je právě kreativita. Během přednášky Edoardo ukáže, jak kreativita funguje, jak ji lze trénovat a jak ji začlenit do vaší práce.

Velkou hrozbou, kterou přinášejí AI nástroje, jsou velmi věrohodné dezinformace. Naučte se rozlišit kvalitní AI výstup od „bullshitu”. Přední odborník v oblasti UX s více než dvacetiletou praxí v digitálním designu a doktorátem v oboru interakce člověk-počítač (HCI) Nick Fine přijede do Prahy naučit UX profesionály používat výzkum a vědecké metody k rozpoznání dezinformací.

Anna Bohoněk strávila posledních pět let v rychle rostoucích technologických start-upech a zkoumala praktické využití umělé inteligence v podnikání. Jaké jsou její nejlepší tipy a doporučení? Na konferenci se podělí o nejzajímavější postřehy a na reálných příkladech ze své společnosti Workplace Design Institute ukáže, jakou roli AI hraje ve vytváření efektivního a úspěšného byznysu.

Využívejte prompty, ale legálně

Jestli vás výsledky AI generativních nástrojů, jako je třeba ChatGPT, zatím moc nenadchly, těšte se na praktický workshop Vladany Bačové. První česká certifikovaná UX writerka vás naučí, jak copywriting propojit s umělou inteligencí a vytvořit prvotřídní texty díky tzv. prompt engineeringu. Připravte se na workshop plný užitečných tipů a praktických poznatků, které zcela změní vaše psaní obsahu!

A co tomu všemu dát nějaký právní rámec? Je vůbec legální používat cizí prompty? A jaká legislativní opatření v oblasti umělé inteligence plánuje EU? Právnička Petra Dolejšová předává praktické poznatky z oblasti e-commerce, marketingu, ochrany osobních údajů a brandingu s lehkostí a vtipem a možná vás do budoucna zachrání od soudních sporů týkajících se AI.

Výstupy AI nástrojů pod heslem: Důvěřuj, ale prověřuj

Letošní zaměření konference WebExpo reaguje na vývoj umělé inteligence. Ta se stává nedílnou součástí našich profesních i osobních životů, přitom ani přesně nevíme, jaké možnosti i rizika nám přináší.

„Tolik skloňované téma umělé inteligence potřebuje kritický pohled. Je klíčové umět AI nástroje využít k podpoře vlastní kreativity, nápadů a dovedností,” říká ředitelka WebExpo Šárka Štrossová, „Všichni odborníci, ať už se světa byznysu, marketingu či vývoje, se tedy potřebují naučit rozlišit, kdy jim AI generuje opravdu užitečný výsledek a kdy nikoliv. Proto nám osvěta v této vzrušující oblasti připadá naprosto zásadní.“

Šárka Štrossová, ředitelka WebExpo. Autor: WebExpo

Konference WebExpo proběhne od středy 29. do pátku 31. května v Praze

Technologická konference WebExpo je už 16 let stálicí v oblasti vzdělávání a propojování odborníků různých specializací. Ve středu 29. a čtvrtek 30. května se naplní tři sály Paláce Lucerna v Praze, kde se těšíme na přednášky světových expertů technologických oborů. V ceně základní konferenční vstupenky jsou také tři praktické workshopy.

Třetí konferenční den, pátek 31. května, patří praktickým celodenním workshopům pod vedením mezinárodních specialistů. Vstupenky na přednášky a workshopy lze koupit společně i odděleně.

Na programu konference nechybí ani mentoring se specialisty z oboru nebo oblíbené (a vždy zcela zaplněné) diskuze Discomfort Zone s Rikim Fridrichem. Během celé konference mají návštěvníci mnoho příležitostí k networkingu, ať už během celodenního programu nebo na třech večerních párty.

Děti účastníků ocení program WebExpo Kids. Pod vedením zkušeného lektora si vyzkouší základy programování ve Scratchi, 3D tisk nebo vytváření LEGO robotů. Pro mladší děti od dvou let bude zajištěné hlídání v dětském koutku.

Vstupenky na konferenci jsou v prodeji na www.webexpo.net.

WebExpo 2024

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch