Home Zprávy Program Deloitte Technology Fast 50 vstupuje do roku 2024 s novým partnerem

Program Deloitte Technology Fast 50 vstupuje do roku 2024 s novým partnerem

by Redakce
Fast 50 galavecer FTMO

Ani rok 2024 nebude pro program Deloitte Technology Fast 50 nudný. Jeho lídři posílí budování komunity díky novému partnerovi – trojnásobnému vítězi hlavní kategorie FTMO. Globálně úspěšná prop-trading platforma, která si odnesla ocenění nejrychleji rostoucí společnosti střední Evropy hned třikrát za sebou, už se v dalším ročníku do soutěže nepřihlásí. Nově se totiž stane jejím technologickým partnerem. Jedná se tak už o druhou firmu, která se z účastníka Fast 50 stala jedním z partnerů programu. Takovou první byla společnost Livesport.

„Jsme rádi, že můžeme mezi partnery přivítat FTMO. Díky obrovskému růstu v posledních letech si odneslo ocenění nejrychleji rostoucí firmy v regionu už třikrát za sebou, naposledy vloni na listopadovém vyhlášení výsledků soutěže. Růst jejich tradingové platformy dokazuje, že i v Česku může projekt spolužáků z vysoké školy během několika let vyrůst v globálně úspěšnou firmu. Jako takové tak FTMO a jeho spoluzakladatelé reprezentují ducha našeho programu. Věříme, že pro budoucí účastníky soutěže tak mohou být nejen vzorem, ale i partnerem,“ říká Kateřina Novotná, lídryně programu Deloitte Technology Fast 50 Česká republika.

Kateřina Novotná, lídryně programu Deloitte Technology Fast 50 Česká republika. Autor: Deloitte

„Třikrát jsme se stali vítězi hlavní kategorie Fast50, dvakrát jsme byli Rising Stars. Tento obrovský úspěch celého týmu bychom samozřejmě rádi zopakovali. Na druhou stranu jsme si vědomi, že v aktuálních číslech FTMO už procenta nerostou tak rychle. Zároveň chceme být svědkem toho, jak se o vítězství perou další inovativní firmy a v programu Fast50 zůstat, byť ne jako soutěžící. Víme totiž, jak moc program pomohl nám v rovině mediální pozornosti i obecného povědomí o naší firmě. Zásadní ovšem je, že celé společnosti dodal důvěryhodnost. A přesně to je hodnota, kterou program může dát firmám, jež jsou dnes v podobné pozici, jako jsme tehdy byli my. Náš vstup do role partnera programu tak vnímáme jako logický krok, revanš komunitě a podporu aktivit vedoucích k rozvoji mladých technologických firem u nás,“ vysvětluje Otakar Šuffner, CEO a spoluzakladatel FTMO.

Marek Vasicek & Otakar Suffner_FTMO founders
Autor: FTMO

FTMO si ocenění od Deloitte odneslo celkově už pětkrát. Naposledy na podzim, kdy se s průměrným růstem obratu 5 815 % za poslední čtyři roky umístilo opět nad ostatními společnostmi v žebříčku Fast 50. Jedná se tak o nejrychleji rostoucí firmu v celém regionu 18 zemí, které program každoročně vyhodnocuje. Globální platforma pro tradery je podle žebříčku Česká elita zároveň 17. nejhodnotnější firmou Česka.

Komunita úspěšných

Program Deloitte Technology Fast 50 v České republice funguje od roku 2000. Za jeho historii jím prošly dnes všeobecně známé společnosti jako Notino, Kiwi.com nebo Prusa Research. Firmám, které se chtějí zúčastnit, nabízí možnost navázat kontakty s úspěšnými hráči nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Vedle toho mohou přihlášené firmy využít snadnějšího přístupu k investorům, partnerům i konzultačním službám.

V prvním čtvrtletí se příznivci mohou těšit na dvě velká setkání komunity, zatímco v létě proběhne už tradiční Summer Party. Druhé polovině roku bude dominovat vyhlášení výsledků dalšího ročníku soutěže. Komunitu tak v novém roce čeká řada eventů, kterých se účastní významné osobnosti technologického i investičního světa. V minulém roce na setkání nebo do podcastu Fast 50 On Air zavítala jména jako Jaroslav Řasa, Martin Cígler, Oliver Dlouhý, Martin Bernátek ale také například Tomáš Rosický.

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch