Home Startupy Nadějné AI projekty zabojují na akci AI Startup Pitch o přízeň investorů. Buďte u toho!

Nadějné AI projekty zabojují na akci AI Startup Pitch o přízeň investorů. Buďte u toho!

by Redakce
Michal Ciffra - DEPO Ventures

Lidé získali díky velkým jazykovým modelům (LLM) v posledních měsících jasnou představu, co dokáže umělá inteligence. Už je jasné, že její nasazení v byznyse je naprosto nezbytné. Pomáhá firmám zlepšovat své výsledky a posilovat konkurenceschopnost na trhu. Mnohé startupy ji využívají například pro rozpoznávání řeči a zlepšování interakce se zákazníky, optimalizaci procesů, datovou analýzu, automatizaci práce či k zajištění kybernetické bezpečnosti. Rozhovory s nadějnými startupy vydáváme pravidelně. Mezinárodní syndikát andělských investorů DEPO Angels ze skupiny DEPO Ventures proto na konci května uspořádá akci, kde propojí startupy využívající umělou inteligenci s investory. Partnerem akce jsou organizace, které se na umělou inteligenci také zaměřují: český investiční fond Look AI Ventures, amsterdamský Azimut Zero a polský SMOK Ventures.

Příležitost pro AI startupy

Umělá inteligence má ohromný potenciál proměnit celou řadu průmyslových odvětví. Inovativní startupy, které přicházejí s novými a revolučními aplikacemi, stojí na samém počátku současné transformace. Využití umělé inteligence zcela změní způsob, jak lidé a firmy přistupují k řešení svých problémů. Vyhledáváme projekty, které s využitím umělé inteligence pomáhají v oblastech, kde jsou tradiční metody složité nebo drahé,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra.

Michal Ciffra - DEPO Ventures
Michal Ciffra, Partner @ DEPO Ventures. Autor: DEPO Ventures

Přední odborníci na AI Startup Pitch

Dvouhodinový program on-line akce AI Startup Pitch odstartuje debata předních odborníků v oblasti umělé inteligence. Diskutovat budou partner DEPO Ventures Michal Ciffra, partner AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures Angelo Burgarello, Konrad Sowa ze SMOK Ventures a řídící partner Azimut Zero Vladimir Nedović. Diváci mohou objevit nové investiční příležitosti nebo se nechat inspirovat inovativními nápady či myšlenkami. Následně se představí osm startupů z regionu střední a východní Evropy a pobaltských států, které se nacházejí v pre-seed a seed fázích vývoje. Každý startup bude mít tři minuty na představení svého produktu a následně dvě minuty na odpovědi na otázky poroty složené z odborníků na umělou inteligenci. Po ukončení prezentací zhodnotí porota všechny projekty a vybere z nich vítěze. Jak ukázaly předchozí akce, výherci násobně stoupne šance na získání investice.

AI Startup Pitch
Autor: DEPO Ventures

Umělá inteligence brzy pronikne do všech aspektů našeho života napříč různými odvětvími. Cílem našeho inkubátoru není pouze podporovat inovace, ale chceme se také zaměřovat na zodpovědnou umělou inteligenci. Je potřeba zajistit transparentnost a spravedlnost v algoritmech a rozhodovacích systémech. Jinak nebude schopna přinášet prospěch. Během šesti let existence inkubátoru jsme zjistili, že ke start-upům, které pracují s umělou inteligencí, nelze přistupovat univerzálně. Každá oblast vyžaduje jiné, specifické znalosti,“ říká Angelo Burgarello, partner AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures.

Kde koupit vstupenky

AI Startup Pitch je vhodný pro technologické zakladatele, andělské investory, VC fondy, analytiky a všechny nadšence, kteří sdílejí vášeň pro umělou inteligenci. Prestižní akce se uskuteční v úterý 30. května 2023 v 17:00 on-line na platformě Zoom. Je zdarma, vstupenky je možné rezervovat zde.

Zleva: Petr Šíma a Michal Ciffra, DEPO Ventures. Autor: DEPO Ventures
Zleva: Petr Šíma a Michal Ciffra, DEPO Ventures. Autor: DEPO Ventures

O pořadateli

DEPO Angels pořádá akce, kde vybrané kvalitní startupy dostanou šanci prezentovat svůj projekt před andělskými investory a venture kapitálovými fondy, již čtyři roky. Za tu dobu se podařilo zorganizovat sedmadvacet akcí. Mnohé ze startupů díky nim získaly publicitu, obchodní kontakty nebo financování od andělských investorů a fondů. Mezi nimi například společnost Bikefair, Zenoo, Beem, Augmented Robotics, Equiradar, Pulselive nebo Smartguide.

DEPO tým
Tým DEPO Ventures. Autor: DEPO Ventures

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch