Home Zprávy Microsoft 365 Copilot: Osobní asistent pro posílení produktivity a kreativity

Microsoft 365 Copilot: Osobní asistent pro posílení produktivity a kreativity

by Redakce
m365copilot_business_1920x1080_web

Microsoft včera představil svou nejnovější inovaci, Microsoft 365 Copilot, osobního asistenta navrženého ke zvýšení produktivity a podpory kreativity při práci. Copilot, poháněný technologií GPT-4 od OpenAI, se objeví v postranním panelu jako chatbot v rámci aplikací z balíčku Microsoft 365 (Word, Excel, PowerPoint, Teams, Outlook…)

Microsoft 365 Copilot vám pomůže snížit čas strávený nudnými úkoly a více se soustředit na práci, která vás baví a podporuje kreativitu. Pojďme se podívat na jednotlivé příklady.

Copilot new way of work

Copilot ve Wordu

S Copilotem v aplikaci Word budete mít asistenta, který s vámi pracuje přímo v dokumentu, pomáhá s psaním, úpravami, shrnutími a tvorbou nových textů. Na základě vašeho zadání vám Copilot vytvoří první draft dokumentu a přitom bude využívat informace z celé vaší organizace. Copilot může přidávat obsah do stávajících dokumentů, shrnovat texty a přepisovat části nebo celé dokumenty tak, aby byly výstižnější. Dokonce můžete získat doporučení na vhodnou tonalitu, od profesionální po vášnivou, neformální nebo děkovnou tak, aby vaše psaní vyjadřovalo tu správnou náladu. Copilot vám také může pomoci s vylepšením vašeho psaní poskytnutím návrhů, které posílí vaše argumenty nebo odstraní nepřesnosti.

Copilot jako datový analytik

V Excelu vám pomáhá Copilot analyzovat vaše data. Můžete se na Copilota ptát otázkami ohledně vašeho datového souboru pomocí přirozeného jazyka, aniž byste museli používat složité vzorce. Copilot odhaluje korelace, navrhuje hypotetické scénáře a na základě vašich otázek navrhuje nové vzorce – generuje modely na základě vašich dotazů, které vám umožní prozkoumat vaše data, aniž byste je modifikovali. S Copilotem můžete identifikovat trendy, vytvářet vizualizace nebo žádat o doporučení, které mohou vést k různým výstupům.

Že Microsoft není pro kreativce už neplatí

Copilot v aplikaci PowerPoint vám pomáhá přeměnit vaše nápady na úchvatné prezentace. Jako váš partner v příběhovém vyprávění Copilot dokáže přeměnit existující psané dokumenty na prezentace s poznámkami pro řečníka a zdroji nebo začít novou prezentaci z jednoduchého požadavku nebo náčrtku.

Copilot posouvá práci v Outlooku na novou úroveň

Copilot v aplikaci Outlook s vámi spolupracuje v e-mailové schránce a zprávách tak, abyste strávili méně času řazením e-mailů a více času komunikací – lépe, rychleji a snadněji. Nechte si shrnout dlouhé a složité e-mailové řetězce s více lidmi, abyste pochopili nejen to, co bylo řečeno, ale také různé pohledy každé osoby a otevřené otázky, na které ještě nebyla odpověď. Odpovězte na existující e-mail jednoduchým dotazem nebo rychle změňte poznámky na jasné, profesionální zprávy – čerpající z jiných e-mailů nebo obsahu, ke kterému již máte přístup z celého Microsoft 365. Použijte přepínače pro nastavení tonality nebo délky vaší zprávy.

Snadnější práce v Teamsech

Copilot v aplikaci Teams usnadňuje spolupráci. Copilot vám pomáhá vést efektivnější schůze, rychle se zorientovat v diskusi, organizovat klíčové body a shrnout důležitá opatření, aby celá skupina věděla, co dělat dál. V chatu vám Copilot poskytne odpovědi na konkrétní otázky nebo vás informuje o tom, co jste přehlédli, aniž by narušil tok diskuse. Přidáním Copilotu do vašich schůzek a konverzací získáte také mocný nástroj pro běžné úkoly, jako je vytváření programu schůze na základě historie chatu, určování správných lidí pro následnou práci a plánování dalšího setkání.

Kdy mohu začít používat Copilota

V současné době testuje Microsoft 365 Copilot s 20 zákazníky, z toho 8 z Fortune 500 firem. O dalším vývoji vás budeme informovat, proto i nadále sledujte AI Crunch.

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch