Home Zprávy Meta uvede na trh chatboty s umělou inteligencí a lidskou osobností

Meta uvede na trh chatboty s umělou inteligencí a lidskou osobností

by Redakce
Meta

Společnost Meta, která vlastní například Facebook, Instagram a nově také sociální síť Threads, se chystá představit pokročilé AI chatboty vybavené rádoby lidskými osobnostmi. Tento krok má za cíl posílit zapojení uživatelů. Tito chatboti, kteří jsou zatím ve fázi prototypu, budou schopni vést interaktivní konverzace, které budou téměř k nerozeznání od těch lidských. K uvedení by mohlo dojít již v nadcházejícím měsíci.

Persony: více než jen boti

Inovativní chatboti, které společnost Meta interně označuje jako „persony“, jsou navrženi jako postavy, z nichž každá v sobě zahrnuje jedinečnou osobnost. Mezi zajímavé příklady, které se objevují na základě interních informací, patří chatbot, který replikuje styl řeči amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Další se vydává za pohodového surfaře a rozdává rady na cesty.

Dvojí role chatbotů s umělou inteligencí

Kromě cíle, kterým je poskytování doporučení na míru a zdokonalování vyhledávacích funkcí, mají tito chatboti sloužit jako zdroj čerstvé zábavy. Jsou navrženi tak, aby zapojovali uživatele do živých a poutavých dialogů. Tímto způsobem chce Meta zvýšit zapojení a loajalitu uživatelů.

Zajištění shody a přesnosti

Vstup do oblasti pokročilé umělé inteligence vyvolává obavy, zejména v souvislosti s projevy porušujícími pravidla a možnými nepřesnostmi. V reakci na tyto obavy prý společnost Meta plánuje zavést automatické kontroly odpovědí chatbotů, které zajistí jejich soulad s podmínkami užívání platformy.

V souladu se strategií společnosti Meta pro udržení uživatelů

Tato iniciativa se objevuje v době, kdy společnost Meta zintenzivňuje své zaměření na udržení uživatelů. V nedávném hovoru k výsledkům generální ředitel Mark Zuckerberg zdůraznil pozitivní přijetí nejnovějšího produktu Threads, který konkuruje X (dříve Twitter). Zuckerberg zdůraznil rostoucí počet vracejících se uživatelů na Threads a potvrdil, že udržení uživatelů zůstává mezi předními cíli společnosti Meta.

Vyvažování inovací a obav o soukromí

Díky těmto chatbotům získá Meta přístup k rozsáhlému množství uživatelských dat, což vyvolává obavy o soukromí a bezpečnost údajů. Zatímco technologická komunita čeká, jak vše dopadne, zásadní otázkou je, zda tito chatboti budou znamenat transformační milník ve zlepšování uživatelské zkušenosti, nebo jen přinesou další komplikace ve spojení s ochranou osobních údajů.

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch