Home Zprávy Ataccama posiluje tým, do širšího vedení přichází Jay Limburn z IBM 

Ataccama posiluje tým, do širšího vedení přichází Jay Limburn z IBM 

by Redakce

Česko-kanadská společnost Ataccama, specializující se od roku 2007 na správu dat s využitím umělé inteligence, dnes oznámil jmenování Jaye Limburna do nově vytvořené pozice vedoucího produktu (Chief Product Officer, CPO). Limburn k začátku června rozšířil dosud sedmičlenné vedení firmy s cílem dále posílit expertízu společnosti v oblasti umělé inteligence a cloudového softwaru na principu předplatného (SaaS). Ataccama tímto krokem upevňuje své postavení předního poskytovatele řešení v oblasti kvality a správy dat, včetně správy hlavních dat pro velké podniky. Novou posilu Ataccama oznámila na datové konferenci Snowflake Data Cloud Summit 2024 v San Franciscu.

Jay Limburn do Ataccamy přichází v době, kdy trh cloudového řešení pro správu dat rychle expanduje a objem firemních dat exponenciálně roste každým rokem. Limburnovým úkolem je nastavit jasný strategický směr pro vývoj produktů a inovace, rozšířit funkčnost umělé inteligence v rámci platformy Ataccama ONE a urychlit dokončení přechodu společnosti a jejích služeb na cloudové technologie.

„Každá diskuze v zasedacích místnostech se dnes zaměřuje na obrovský potenciál umělé inteligence. Ta figuruje jako odlišující faktor v podnikání a má schopnost proměnit data ve strategické aktivum, které umožňuje lepší rozhodování a růst. Ataccama zákazníkům vykopává správné základy pro nasazení umělé inteligence v podobě čistých a vysoce kvalitních obchodních dat. Jayovy zkušenosti v oblasti technologie a řízení datové strategie nám pomůžou urychlit plánované inovace a řešit obchodní výzvy našich zákazníků,“ vyjadřuje se k nové posile Mike McKee, CEO Ataccama. 

Mike McKee
Mike McKee, CEO Ataccama. Autor: Ataccama

Dříve Limburn působil u technologického giganta IBM jako Vice president of product management. V této roli vedl oddělení řízení dat, které mělo na starosti vývoj datových a AI produktů, včetně spuštění služby IBM watsonx AI v roce 2023. Během svého patnáctiletého působení v IBM Limburn zastával také několik vedoucích produktových rolí. Podílel se tak na strategiích pro data governance, kvalitu dat, ochranu soukromí a katalogizaci dat na platformě IBM, které jejich klientům pomáhaly s legislativou týkající se nakládání s daty.

„Generativní umělá inteligence představuje technologickou disrupci, která přichází jednou za desetiletí. Ataccama již v roce 2015 na svou platformu nasadila umělou inteligenci a v roce 2023 k ní přidala generativní umělou inteligenci. Při zavádění nových technologií, které zlepšují obchodní výsledky zákazníků, byla Ataccama vždy napřed před ostatními. Jsem proto opravdu nadšen, že se můžu připojit k tak dynamickému týmu s živou kulturou a ambiciózní vizí,“ komentuje sám Limburn své nové pracovní působiště.

Jay Limburn, Chief Product Officer
Jay Limburn, Chief Product Officer Ataccama. Autor: Ataccama

Jay Limburn se připojuje k dosud sedmičlennému vedení Ataccama v čele se CEO Mikem McKeem, který pozici převzal loni v září. Ataccama svého nového produktového ředitele oznámila během prvního dne Snowflake Data Cloud Summit 2024, jedné z největších amerických konferencí zaměřených na data a cloudové technologie. Snowflake je předním poskytovatelem cloudového úložiště pro data a jedním z technologických partnerů Ataccama. Jay Limburn bude na konferenci mít vlastní přednášku, kde bude demonstrovat výhody spolupráce Ataccama a Snowflake.

Číst dále

AI Crunch

Online magazín AI Crunch přináší informace ze světa umělé inteligence. Sleduj nové trendy a nadějné startupy využívající potenciál AI. Obsah pro tebe chroustáme do čtivé podoby.

©2024 AI Crunch